piątek, 21 listopada 2014

Ubezpieczenie w PZU

Ubezpieczenie obowiązkowe

Mojego Fiata ubezpieczam w PZU. Roczna składka polisy OC przy zniżkach 60% wynosi 226 zł.
W przypadku uczestnictwa w kolizji jako poszkodowany PZU oferuje załatwienie za nas wszystkich formalności z ubezpieczycielem sprawcy i wypłatę odszkodowania. Nie trzeba dochodzić swoich praw z obcymi ubezpieczycielami i stresować się że wypłacą zbyt małe odszkodowanie. Dodatkowo do każdego ubezpieczenia OC gratis jest podstawowy pakiet assistance Komfort gwarantujący holowanie pojazdu w przypadku kolizji.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Korzystam również z dobrowolnej polisy NNW czyli ubezpieczenia kierowcy i pasażerów od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie działa nie tylko w razie wypadku komunikacyjnego ale chroni też w przypadku zrobienia sobie jakiejkolwiek krzywdy samochodem lub podczas czynności związanych z jego obsługą. Wykupując to ubezpieczenie należy wam się odszkodowanie jeśli przytrzaśniecie sobie palec klapą bagażnika lub przewrócicie w drodze do kasy na stacji benzynowej. Składka takiego ubezpieczenia wynosi 109 zł rocznie i gwarantuje ochronę do 15 000 zł na każdą osobę.

W przypadku jednorazowego zakupu OC+NNW otrzymujemy zniżkę a opłata roczna wynosi 325 zł

Pakiet Assistance Super

Mimo najwyższej dbałości o sprawność samochodu, w trasie bywa różnie. Wszystko może się zdarzyć. Dlatego korzystam z assistance PZU w wariancie Super. Ubezpieczenie gwarantuje wszelką niezbędną pomoc w podróży. Najważniejsze opcje tego ubezpieczenia to:
pomoc na miejscu lub transport zepsutego pojazdu do warsztatu rekomendowanego przez PZU lub wskazanego przez klienta,
transport osób podróżujących w zepsutym pojeździe,
samochód zastępczy na okres naprawy ubezpieczonego pojazdu (do 7 dni), lub
zakwaterowanie w hotelu dla kierowcy pasażerów,
holowanie ubezpieczonego pojazdu: do 150 km lub bez limitu kilometrów w zależności od wybranej opcji.

Takie ubezpieczenie kosztuje od 200 do 400 zł rocznie w zależności od wybranych opcji. W przypadku najdroższego jest możliwość bezpłatnego holowania pojazdu do dowolnie wskazanego miejsca bez limitu kilometrów w Polsce i do 1000 km za granicą.

Assistance w praktyce

600 kilometrów od domu, o pierwszej w nocy straciłem chłodzenie silnika (wyleciały łopatki z wirnika). Dalsza jazda była możliwa, ale groziła uszkodzeniem silnika. Zadzwoniłem na infolinię. 20 minut później przyjechała auto pomoc. Poprosiłem żeby odstawili malucha do warsztatu 600 km od miejsca zdarzenia. W tym samym czasie podstawiono auto zastępcze i mogłem kontynuować podróż.

Około południa otrzymałem informację że maluch dotarł do wskazanego warsztatu. Warsztat okazał się porażką ale to nie wina PZU a moja. Sam go wybrałem bo był blisko domu. Więcej na temat tego warsztatu >>>

Dzwoniąc na infolinię w sprawie pomocy wystarczy podać tylko numer rejestracyjny pojazdu oraz imię i nazwisko zgłaszającego. Nie trzeba mieć przy sobie polisy ani pamiętać jej numeru. Z pomocy w związku z awarią pojazdu można skorzystać tylko 2 razy w ciągu roku ubezpieczeniowego. Nie odbiera to jednak prawa holowania w razie kolizji.

Ciekaw jestem jakie macie doświadczenia ze swoimi ubezpieczycielami, ile płacicie i czy ktoś korzysta z assistance na malucha. Zapraszam do komentowania.


46 komentarzy:

 1. Pakietów ubezpieczeniowych jest tak wiele, że nie wiadomo, na jaki postawić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto porównać ubezpieczenia przed zakupem. Ostatnio klient przyjechał do mnie do warsztatu i tak od słowa do słowa wyszło na to że przepłacał ponad 600 zł rocznie
  naprawsilnik.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak na dobrą sprawę jest bardzo dużo różnych polis ubezpieczeniowych i na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Moim zdaniem warto również jest wykupić polisę dla dziecka https://viennalife.pl/strefa-klienta/baza-wiedzy/polisa-dla-dziecka gdyż w tym wypadku nasze maluchy także będą chronione.

  OdpowiedzUsuń
 5. Akurat chyba w tej firmie nie miałem okazji mieć żadnej polisy ubezpieczeniowej, ale nigdy nie wiadomo czy to nie nastąpi przy następnej polisie. Moim zdaniem warto jest w takich przypadkach korzystać z porównywarki ubezpieczeń https://kioskpolis.pl/ i po prostu wybrać to co jest dla nas najbardziej odpowiednie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tych ubezpieczeń to jest sporo, niektóre jak OC są obowiązkowe i tego nie przeskoczymy. Jedyne co to można korzystać z tego rodzaju porównywarki ubezpieczeń https://cuk.pl/samochod/kalkulator_oc_i_ac , żeby spośród wielu ubezpieczycieli wybrać dla siebie najlepszą i najkorzystniejszą finansowo opcję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem PZU ma najlepsze ubezpieczenia o czym czytałem tu https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/indywidualne-ubezpieczenie-na-zycie-pzu/80.html nie jest droga składka a dość fajna ochrona.

  OdpowiedzUsuń
 8. A jeśli o ubezpieczeniu mowa warto znaleźć takie, które nie zrujnuje naszego domowego budżetu i to jeszcze przed końcem roku! Fajnie jest zajrzeć tutaj: https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/

  OdpowiedzUsuń
 9. Porównywanie ceny jest czymś oczywistym. Porównywarka ubezpieczeń http://kompleksowaochrona.pl/ to dobre narzędzie które jasno przedstawia nam ceny poszczególnych ofert.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli chodzi o pożyczki, to od siebie mogę wszystkim osobom z Bydgoszczy zainteresowanym tym tematem polecić abyście zajrzeli tutaj https://lowcachwilowek.pl/pozyczki-na-raty/. Na pewno bez problemu znajdziecie tutaj informacje, gdzie taką pożyczkę możecie korzystnie zaciągnąć

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem pod wrażeniem. Świetny artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 13. Super wpis. Pozdrawiam i czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń
 14. Doskonale pamiętam, że to był mój pierwszy samochód i świetnie mi się nim jeździło. Na tą chwilę jestem na etapie poszukiwań najtańszych ubezpieczeń OC. Fajnie ten problem został opisany w https://kioskpolis.pl/jak-znalezc-najtansze-ubezpieczenie-oc/ i jestem przekonana, że niedługo zdobędę najkorzystniejszą dla mnie polisę OC.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ciekawy wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Moim zdaniem jeśli już mówimy ogólnie o ubezpieczeniach to należy wziąć pod uwagę inne sfery ubezpieczeń. Ja jestem bardzo zadowolona z ubezpieczenia zdrowia i życia w https://cuk.pl/ubezpieczenia/zycie-i-zdrowie gdzie moim zdaniem jest to bardzo istotne.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja jeszcze mogę dodać, że jeśli faktycznie zależy nam na dobrym ubezpieczeniu OC i AC to warto spróbować w https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-oc-ac-kielce/ gdzie możemy otrzymać bardzo dobre warunki. Tym bardziej, że jeszcze sama cena jest bardzo zachęcająca jeśli chodzi o polisy ubezpieczeniowe.

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

  OdpowiedzUsuń
 19. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Wydaje mi się, że nie ma co ograniczać się do ubezpieczenia w jednym towarzystwie. Od siebie mogę wam podpowiedzieć że na prawdę atrakcyjne polisy znajdziecie tutaj http://swiatubezpieczen.net.pl/ . Jak najbardziej polecam wam na tę stronę zajrzeć, szczególnie jeśli szukacie korzystnego i kompleksowego ubezpieczenia

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 23. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 24. Oczywiście samo ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i jak najbardziej warto jest je mieć. Myślę, że także fajnie na stronie https://www.gwo24.pl/o-ubezpieczeniach-z-oc-sprawcy/ napisano o skorzystaniu z ubezpieczenia OC sprawcy jeśli z jego winy doszło do kolizji.

  OdpowiedzUsuń
 25. Tak to prawda, że takie ubezpieczenie jest niezwykle ważne. Fajnie również jest mieć auto pomoc w zakresie, bo nigdy nie wiemy kiedy może się przydać. Ja już korzystałem z usług pomocy drogowej https://wawa-hol.pl/ i na całe szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie.

  OdpowiedzUsuń
 26. Bardzo ciekawy artykuł. Jestem pod wielkim wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 27. Dobrze jest mieć pod ręką ubezpieczenie Assistance, które polega na współpracy z dobrymi firmami, takimi jak https://pomoc-drogowa-warszawa.supermechanik.pl/kontakt

  OdpowiedzUsuń
 28. Ogólnie samo ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i faktycznie na pewno warto jest je mieć również z dobrym pakietem pomocy drogowej. Ja nawet jakiś czas temu korzystałem z oferty https://pomocdrogowa.olsztyn.pl/ i pomoc drogowa zjawiła się bardzo szybko.

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja polecam zajrzeć na ubezpieczenia żukowo i zapoznać się z ofertą. Uważam, że warto ubezpieczyć dom, mieszkanie, samochód ora siebie i swoich bliskich. Każdy powinien to zrobić będąc odpowiedzialnym człowiekiem. W życiu róznie bywa.

  OdpowiedzUsuń
 30. Kiedy chodzi o mnie to ja przede wszystkim skupiam się na tym, aby w razie jakiejkolwiek awarii wiedzieć do kogo się zwrócić o pomoc. Bardzo fajnie, że pomoc drogowa http://gohol.pl/ bardzo szybko reaguje na każde wezwanie.

  OdpowiedzUsuń
 31. Wiem, jaki problem z ubezpieczeniami, bo ofert jest wiele.. Także dlatego warto byłoby chociażby zgłosić się do multiagencji https://unilink.pl/ubezpieczenia/samochod/autocasco , ponieważ oni mają obszerną ofertę jak chodzi o ubezpieczenia i to najróżniejszego typu.

  OdpowiedzUsuń
 32. Dawno nie było takiego artykułu. Bardzo fajny wpis.

  OdpowiedzUsuń
 33. Jeżeli chcielibyście wiedzieć, jak wysoka będzie stawka waszego ubezpieczenia AC, skorzystajcie z kalkulatora dostępnego na stronie internetowej https://tanieubezpieczenia.com.pl/kalkulator-ac/.

  OdpowiedzUsuń
 34. Świetny wpis, muszę zaglądać na Twojego bloga częściej.

  OdpowiedzUsuń
 35. wiele ciekawych treści tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 36. Ciekawe i bardzo pomocne informacje

  OdpowiedzUsuń
 37. Dużo merytorycznych informacji na temat ubezpieczeń komunikacyjnych przeczytałem na stronie internetowej https://etapia.pl. Warto poczytać zanim wybierzecie polisę.

  OdpowiedzUsuń
 38. Nigdy nie wiadomo u kogo OC będzie najtańsze to zależy od wielu czynników. Dlatego też dobrze jest sobie co roku sprawdzać na stronie https://inszury.pl/ jakie ceny proponują różni ubezpieczyciele gdzie od razu też można polisę opłacić online

  OdpowiedzUsuń