piątek, 21 listopada 2014

Ubezpieczenie w PZU

Ubezpieczenie obowiązkowe

Mojego Fiata ubezpieczam w PZU. Roczna składka polisy OC przy zniżkach 60% wynosi 226 zł.
W przypadku uczestnictwa w kolizji jako poszkodowany PZU oferuje załatwienie za nas wszystkich formalności z ubezpieczycielem sprawcy i wypłatę odszkodowania. Nie trzeba dochodzić swoich praw z obcymi ubezpieczycielami i stresować się że wypłacą zbyt małe odszkodowanie. Dodatkowo do każdego ubezpieczenia OC gratis jest podstawowy pakiet assistance Komfort gwarantujący holowanie pojazdu w przypadku kolizji.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Korzystam również z dobrowolnej polisy NNW czyli ubezpieczenia kierowcy i pasażerów od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie działa nie tylko w razie wypadku komunikacyjnego ale chroni też w przypadku zrobienia sobie jakiejkolwiek krzywdy samochodem lub podczas czynności związanych z jego obsługą. Wykupując to ubezpieczenie należy wam się odszkodowanie jeśli przytrzaśniecie sobie palec klapą bagażnika lub przewrócicie w drodze do kasy na stacji benzynowej. Składka takiego ubezpieczenia wynosi 109 zł rocznie i gwarantuje ochronę do 15 000 zł na każdą osobę.

W przypadku jednorazowego zakupu OC+NNW otrzymujemy zniżkę a opłata roczna wynosi 325 zł

Pakiet Assistance Super

Mimo najwyższej dbałości o sprawność samochodu, w trasie bywa różnie. Wszystko może się zdarzyć. Dlatego korzystam z assistance PZU w wariancie Super. Ubezpieczenie gwarantuje wszelką niezbędną pomoc w podróży. Najważniejsze opcje tego ubezpieczenia to:
pomoc na miejscu lub transport zepsutego pojazdu do warsztatu rekomendowanego przez PZU lub wskazanego przez klienta,
transport osób podróżujących w zepsutym pojeździe,
samochód zastępczy na okres naprawy ubezpieczonego pojazdu (do 7 dni), lub
zakwaterowanie w hotelu dla kierowcy pasażerów,
holowanie ubezpieczonego pojazdu: do 150 km lub bez limitu kilometrów w zależności od wybranej opcji.

Takie ubezpieczenie kosztuje od 200 do 400 zł rocznie w zależności od wybranych opcji. W przypadku najdroższego jest możliwość bezpłatnego holowania pojazdu do dowolnie wskazanego miejsca bez limitu kilometrów w Polsce i do 1000 km za granicą.

Assistance w praktyce

600 kilometrów od domu, o pierwszej w nocy straciłem chłodzenie silnika (wyleciały łopatki z wirnika). Dalsza jazda była możliwa, ale groziła uszkodzeniem silnika. Zadzwoniłem na infolinię. 20 minut później przyjechała auto pomoc. Poprosiłem żeby odstawili malucha do warsztatu 600 km od miejsca zdarzenia. W tym samym czasie podstawiono auto zastępcze i mogłem kontynuować podróż.

Około południa otrzymałem informację że maluch dotarł do wskazanego warsztatu. Warsztat okazał się porażką ale to nie wina PZU a moja. Sam go wybrałem bo był blisko domu. Więcej na temat tego warsztatu >>>

Dzwoniąc na infolinię w sprawie pomocy wystarczy podać tylko numer rejestracyjny pojazdu oraz imię i nazwisko zgłaszającego. Nie trzeba mieć przy sobie polisy ani pamiętać jej numeru. Z pomocy w związku z awarią pojazdu można skorzystać tylko 2 razy w ciągu roku ubezpieczeniowego. Nie odbiera to jednak prawa holowania w razie kolizji.

Ciekaw jestem jakie macie doświadczenia ze swoimi ubezpieczycielami, ile płacicie i czy ktoś korzysta z assistance na malucha. Zapraszam do komentowania.


5 komentarzy:

 1. Pakietów ubezpieczeniowych jest tak wiele, że nie wiadomo, na jaki postawić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto porównać ubezpieczenia przed zakupem. Ostatnio klient przyjechał do mnie do warsztatu i tak od słowa do słowa wyszło na to że przepłacał ponad 600 zł rocznie
  naprawsilnik.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak na dobrą sprawę jest bardzo dużo różnych polis ubezpieczeniowych i na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Moim zdaniem warto również jest wykupić polisę dla dziecka https://viennalife.pl/strefa-klienta/baza-wiedzy/polisa-dla-dziecka gdyż w tym wypadku nasze maluchy także będą chronione.

  OdpowiedzUsuń
 5. Akurat chyba w tej firmie nie miałem okazji mieć żadnej polisy ubezpieczeniowej, ale nigdy nie wiadomo czy to nie nastąpi przy następnej polisie. Moim zdaniem warto jest w takich przypadkach korzystać z porównywarki ubezpieczeń https://kioskpolis.pl/ i po prostu wybrać to co jest dla nas najbardziej odpowiednie.

  OdpowiedzUsuń